Карта бойових дій в Україні за 3 квітня, мапа фронту війни з Росією

Підсумки бойових дій у березні

Основна загроза на фронті, на яку росіяни зробили головну ставку і проти якої ЗСУ наразі не мають протидії, – це КАБи. Якщо в лютому рашисти випустили по наших окопах рекордні 1500 керованих бомб, то в березні вони збільшили цю кількість майже до 2400. Тобто мало не вдвічі. Крім нарощування запуску авіабомб, ворог постійно намагається зробити їх більш точними.

Натомість ЗСУ в березні встановили відразу 4 абсолютні рекорди зі знищення росіян. Зокрема, Сили оборони ліквідували 1546 одиниць автотехніки, що на 40% більше від лютневих цифр, які також були рекордними. До цього варто додати 215 авто спеціальної та унікальної техніки, що теж є рекордним показником. Окрім того, ЗСУ висадили в повітря 976 артилерійських установок і 963 безпілотники тактичного рівня.

53 знищені системи ППО є «бронзовим» показником за весь період війни. 376 танків і 769 БМП – хоч і не рекордні цифри, однак входять до топ-5, як і понад 28 тисяч ліквідованих росіян.

На тлі значного дефіциту снарядів для артилерії ЗСУ вдалося досягнути таких вражаючих показників завдяки суттєвому нарощуванню ударів дронами-камікадзе. Військові дослідники нарахували 1062 удари українських дронів у березні проти 652 російських.

Новини з лиманського напрямку за місяць

Саме завдяки КАБам на східному фронті в березні зс РФ уперше за багато місяців зуміли просунутися вперед на більшості гарячих ділянок. Маючи намір підготувати наступ на Краматорсько-Слов’янську агломерацію міст, росіяни вже не один місяць пробиваються до Лимана. Втім у березні Сили оборони втримали лівобережний плацдарм на річці Жеребець і не допустили окупації сіл Терни і Ямполівка. Попри численні атаки, загарбники мали успіх лише на невеликій ділянці фронту.

Карта. Терни-Бахмут_березень_0204

Карта битви за Часів Яр

З іншого боку підступи до півдня Краматорської агломерації охороняє Часів Яр. У березні рашисти змогли пробити фронт на глибину до двох кілометрів, окупувати половину села Іванівське, а також просунутися дорогою Бахмут – Часів Яр, яка підіймається по хребту височини. Таким чином росіяни не тільки підійшли впритул до міста, а й здобули перевагу висоти над оборонцями Іванівського та Богданівки. В останні дні березня ворог продавив нашу оборону ще на пів кілометра та почав нависати над Іванівським з півночі, ще більше ускладнивши логістику до цього села. А в перші дні квітня просунувся вперед на південних околицях села.

Отже, вочевидь, найближчим часом нас чекає відхід ЗСУ із цих сіл, а у квітні розпочнеться нова багатомісячна битва за Часів Яр. Імовірно, готуючи свій відхід, ЗСУ підірвали міст з Іванівського до Часового Яру. Вже зараз тиск на «Часік» суттєво спав, оскільки внаслідок попередніх штурмів дорога до міста всіяна трупами та розбитою бронетехнікою.    

Карта. Бахмут_0204

Мапа бойових дій на Авдіївському плацдармі

Найбільше просування ворога в березні відбулося на Авдіївському напрямку, адже після відходу від міста ЗСУ потрібно було покинути територію, яка перебувала під вогневим контролем з авдіївської височини, та закріпитися на нових лініях оборони. В рамках цього відходу зс РФ окупували на різних ділянках від 2 до 9 км нашої Донеччини, зокрема села Ласточкине, Сєверне, Орлівку, Степове, Тоненьке і Водяне. Надзвичайно важкі бої тривають за село Бердичі, половина якого вже перебуває під контролем росіян. Окрім того, в останні дні березня рашисти зуміли пробитися до центральної частини Первомайського, а через кілька днів завершили окупацію Водяного, де ворога стримували більше року. Раніше вони впритул підійшли до Невельського і навіть заявили про його захоплення, однак інформація виявилася неправдивою.

Водночас наші воїни закріпилися по новій лінії оборони: сіл Бердичі – Семенівка – Уманське – Нетайлове. На початку квітня окупанти найбільше зосередили свої зусилля на спробах розвинути успіх у напрямку на Уманське, але 25-та бригада розбила їх наступ і знищила 12 танків та 8 БМП. На іншій ділянці фронту ворог намагається форсувати річку Дурну, щоб вклинитися в нашу оборону між Семенівкою та Орлівкою.

Карта. Авдіївка_0204

Вугледарський і Курахівський напрямок

Попри величезну кількість штурмів і спроб окупувати напівоточену Новомихайлівку, рашисти в березні змогли захопити тільки східну частину села. Аналогічна ситуація – біля Мар’їнки, де окупанти з усіх сил хочуть поширити зону свого контролю на північ, атакуючи Красногорівку, на захід – через Георгіївку та південь, де вони так і не зуміли закріпитися в селі Побєда. Попри велику кількість військ на цій ділянці фронту й посилення тиску наприкінці місяця, успіхи окупантів є мінімальними, а Сили оборони успішно відбивають атаки.

Карта. Красногорівка-Вугледар_березень_0204

Росія стала ще більш вразливою

Щойно офіційний Київ заявив про виробництво дронів, які можуть літати на понад 1000 км, як наступного дня вони завітали в Татарстан, де уразили завод із виробництва дронів у Єлабузі. А також НПЗ «ТАНЕКО» в Нижньокамську, який є 13-м найбільшим заводом у Росії та переробляє 8,6 млн т нафти, або 3% загальної річної переробки РФ.

Карта. НПЗ Росії_0204

До Нижньокамська тільки по прямій – понад 1100 км, а дрони, звісно, так не літають. А отже, їхні можливості є більшими. Наскільки – стане відомо після ураження нових цілей, якими, можливо, стануть НПЗ в Башкортостані чи військові заводи в Іжевську. 

Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також з інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.

Підсумки бойових дій у березні

У березні цього року зростає загроза на східному фронті — керовані авіабомби, випущені росіянами, збільшилися вдвічі порівняно з лютнем. Проте Сили оборони України також встановили рекорди зі знищення ворожої автотехніки і артилерійських установок. Удари дронами-камікадзе також увібрали значний вплив, допомагаючи українським військам досягти вражаючих результатів.

Новини з лиманського напрямку

На східному фронті росіянам вдалося просунутися вперед на багатьох гарячих ділянках, змінивши баланс сил в свою користь. Уже з реконструйованого напрямку до Лимана росіяни намагаються підготуватися до наступу на Краматорсько-Слов’янську агломерацію. ЗСУ утримують лівобережний плацдарм на Жеребецькій річці і намагаються не допустити окупацію сіл Терни і Ямполівка. Проте ворог продовжує наступати і нависає над Іванівським.

Карта битви за Часів Яр

Росіянам вдалося пробити фронт в Часів Яр та здобути контроль над північною частиною Іванівського та Богданівки. У березні ворог мав успіхи на цій ділянці фронту, просуваючись вперед. Проте ЗСУ підірвали міст між Іванівським і Часовим Яром, ускладнюючи логістику для росіян в цих селах. Імовірно, в найближчому майбутньому ЗСУ залишать ці села, і розпочнеться нова багатомісячна битва за Часів Яр.

Мапа бойових дій на Авдіївському плацдармі

У березні росіяни окупували різні села на Авдіївському напрямку, внаслідок чого ЗСУ повинні були відступити і закріпитися на нових лініях оборони. Бої продовжуються навколо села Бердичі, а Сили оборони успішно відбивають атаки росіян на інших ділянках фронту.

Вугледарський і Курахівський напрямки

Непомітні успіхи окупантів спостерігаються біля Новомихайлівки і Мар’їнки, де вони хочуть розширити зону контролю. Проте Сили оборони України успішно стримують атаки. Карти зон бойових дій вказують на мінімальні успіхи ворожої армії.

Росія стала ще більш вразливою

Україна заявила про успішне виробництво дронів, здатних літати на значну відстань. Незабаром після цього було зафіксовано ураження дронами російських заводів, що потенційно погіршує оборонні можливості Росії. Відомо, що незабаром можуть стати цілями інші стратегічно важливі об’єкти.

Джерело: espreso.tv

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *